• Film fantastyczny! Nigdy się nie wzruszam podczas seansu w kinie. Tu jednak kilkakrotnie popłynęły mi łzy. Film prawdziwy, dotykający egzystencjalnych problemów człowieka. Film o życiu moim i moich bliskich. Poruszył mnie tak głęboko, że postanowiłam o tym napisać. Myślę, że każdy może odnaleźć w nim choć fragment swej historii. Film o cudach Bożego działania, film potwierdzający istnienie Miłosiernego. Zachęcam każdego, kto może waha się, czy poświęcić swój czas na jakiś seans w kinie. Warto – mówię Wam – naprawdę warto!

 • Absolutnie fanstatyczny film!

  W końcu doczekaliśmy się polskiej produkcji, która tak bardzo, bardzo, bardzo daje nadzieję! Brawo za znakomitą obsadę.

 • Film dający do myślenia i zachęcający do refleksji. Myślę, że każdy może odnaleźć się chociaż w jednej z kilku przedstawionych historii, bo albo sam przeżył podobną albo znał kogoś w takiej sytuacji. Być może dla Krakowian zdjęcia i plenery są znane, ale dla pielgrzymów, którzy przyjadą ma SDM może to być dobry „przewodnik” po Krakowie. Brawa za dobrą grę aktorską, reżyserię oraz, co chyba było największym atutem filmu, za wspaniałą muzykę.

 • Wczoraj wieczorem go widziałem a do dzisiaj trwają we mnie emocje. Niesamowity film. Pod każdym względem. Wiele mądrych tekstów. Super ujęcia. Genialny pomysł. Naprawdę chce się iść jeszcze raz, i z pewnością to uczynię!

  • Mam dokładnie takie same same odczucia – piękny film, polecam go wszystkim, a szczególnie osobą, której jeszcze nie zauważają działań Boga w swoim zyciu

 • Dokładnie mam takie same odczucia – piękny film, polecam go wszystkim, a w szczególności osobom, które dotąd nie dostrzegały działań Boga w swoim życiu

 • Fantastyczny film, zmuszający do refleksji ; a równocześnie z dużą dawką pozytywnych emocji, miłości i nadzieii.
  Zdjęcia królewskiego Krakowa są znakomite , jak również muzyka z filmu jest godna polecenia . Film jest wzruszający , a nawet są zabawne momenty , serdecznie polecam !

 • Trzeba mieć nie tylko odwagę, żeby robić filmy o Panu Bogu, ale też trzeba mieć wyczucie, żeby tematu nie zbanalizować, czy przerysować. Jednego i drugiego gratuluję twórcom! Pięknie, delikatnie opowiedziane historie o ludziach i Bożym Miłosierdziu, o zaufaniu względem Boga i nadziei, jaka z niego płynie. O cudach. Bardzo dziękuję za wzruszenia i śmiech w czasie oglądania filmu oraz za refleksję i pokrzepienie duchowe jakie są we mnie obecne do dziś. Z serca polecam!

 • Bardzo trudno mi mówić o tym filmie, ponieważ był tak niesamowity. Film ujął mnie za serce, jak jeszcze żaden inny. Życzę więcej takich filmów!!!

 • Bardzo interesujące przedstawienie codzienności wielu Polaków. Dobra muzyka i oddany niesamowity klimat miasta wielu świętych. To jest produkcja, której motywem jest nadzieja. Cieszę się, że film wchodzi do kin w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia. Każdy może odnaleźć swoją historię życia w tej produkcji. Polecam szczególnie tym, którzy zadają sobie pytanie o obecność Boga w jego codzienności!

 • Piękne połączenie 7 wątków z obiektami sakralnymi Krakowa. Gratuluję przemyślanego scenariusza, świetnej muzyki – autorstwa samego reżysera. Dla mnie duchowo przeżyte 2h – polecam

 • Bardzo sympatyczny film, w niewymuszony sposób skłania do refleksji nad życiowymi wyborami. Świetne panoramy Krakowa pozwalające nawet rodowitym krakowianom odkryć nieznane miejsca ich ukochanego miasta. Zdecydowanie warto zobaczyć.

 • Bohaterowie doświadczający Bożej obecności, doborowa obsada, piękna muzyka i niesamowite widoki magicznego Krakowa, po którego ulicach chodziło wielu świętych, to niewątpliwe atuty tej produkcji. Film porusza i skłania do refleksji.

 • Film na wysokim poziomie z dużą dawką humoru, warty obejrzenia. Ciekawa, trzymająca w napięciu fabuła. Wywarł na mnie duże wrażenie.
  Jest to film o miłości międzyludzkiej ale także miłości Boga do człowieka. Siedem historii, którym towarzyszy przepiękna muzyka, tworząca niesamowity klimat. Dodatkowo, zobaczyłam swoje miasto z innej strony, z lotu ptaka dzięki pięknym zdjęciom. Brawo za scenariusz, reżyserię i dobrą obsadę.

 • Dość niespodziewanie miałem okazję uczestniczyć w premierze filmu „Bóg w Krakowie”. Wraz z żoną jesteśmy zadowoleni z seansu. Będąc mieszkańcami Krakowa mogliśmy dowiedzieć się o miejscach i faktach, które do tej pory były nam nieznane. Pokazanie tych obszarów na tle historii zwykłych mieszkańców Krakowa sprawa, że stają się one bliższe widzowi. Dobra gra aktorska, bardzo ładne ujęcia z drona i nie tylko. Jeżeli miałbym szukać słabych stron filmu, to w moim odczuciu ciut za duża ilość wątków, a nie mając pamięci do twarzy w pewnym momencie nie wiedziałem już w którym wątku bierze udział dana aktorka 🙂 Generalnie POLECAM!! I dziękuję Reżyserowi i całej ekipie za ten film!

 • „Bóg w Krakowie” to świetny film, swą tematyką poruszający najgłębsze ludzkie uczucia związane z istnieniem Boga i jego obecnością w ludzkich sercach. W filmie nieustannie przewija się i przeplata: wiara, nadzieja, miłość oraz siła modlitwy, która odmienia losy ludzkie, prostuje ścieżki i pomaga podejmować życiowe decyzje w świecie pełnym kłamstwa, braku miłości i zrozumienia, zmusza widza do głębokiej refleksji nad sensem i celem własnego życia. Umiejscowienie akcji w mistycznym i prastarym mieście Krakowie, pełnym śladów wielu świętych i błogosławionych osób które po nim chodziły, gdzie przeplata się historia z codzienną współczesną rzeczywistością czyni ten film jeszcze ciekawszym. Filmowa postać brata Alberta usiłującego namalować obraz cierpiącego Chrystusa, patrząc i obserwując wciąż szerzące się pasmo ludzkich nieszczęść i udręk stwierdza, że zostawi je niedokończone ponieważ, każdy człowiek nosi w sobie jego obraz i cierpienia każdego człowieka Pan Bóg przemienia dzięki swemu miłosierdziu w niewysłowioną i nieogarnioną ludzkim umysłem miłość, tak więc każdy człowiek stający przed nim go współtworzy. Brat Albert cudownie łączy wszystkie wątki tego filmu, jak Pan Bóg łączy wszystkich ludzi w swej niewysłowionej miłości.
  „Gdzie miłość wzajemna i dobroć, tam znajdziesz Boga żywego”…….. Zapraszam serdecznie do oglądania tego filmu.
  Jadwiga Kałuża

 • Wielka rzecz dotyczy metafizyki absolutu i magii kinematografu. „Bóg w Krakowie” jest takim filmem, który ma szansę stać się wielki i zasługuje na to, by mu tę szanse dać. Zachęcam, by stworzyć możliwości do jego projekcji w każdym ziemskim zakątku. „Bóg w Krakowie” powstał dzięki „Karolinie”. To wynika z doświadczeń i prozaicznej sprawy – pozyskania pieniędzy. Film jest piękny – kapitalne zdjęcia (raz mroczne innym razem niebiańskie) i tym razem dobrze zbudowane i doskonale słyszalne dialogi. 7 wciągających opowieści. Jakże ta cyfra jest tak wyjątkowa w działaniach Pana Boga ,tak jak ludzie stworzeni na Jego podobieństwo. Ludzie, którzy każdego dnia udowadniają, tak jak ja, że na tak wielki dar nie zasłużyli. Jest też zjawisko które trudno opisać, bo po projekcji pozostawia po sobie ślad. Jedni będą mówić, że w sercu inni, że w duszy, jeszcze inni, że gdzieś pomiędzy. Film traktuje o miłości, której mocy nikt z nas nie zna a która nas wyczekuje. Ma też coś w sobie z kina Kieślowskiego z tym, że u Reguckiego jest więcej mocy.
  Staram się pisać swą opinię zdawkowo, by nie popsuć przyjemności osobistego doświadczenia z tym obrazem. Chodzi o piękno, prostotę i mądrość. W każdej obejrzanej postaci intuicyjnie czujemy jak wypełnia ją dobro i kusi zło – walka idzie o proporcje. Jezus jest miłosierny i czeka. A to czekanie zupełnie go nie zniechęca i nie męczy. Pewna scena; w której Przemek Branny zagrał epizod chodzi za mną od tygodnia: poszukując odpowiedzi: czy propozycja pauzy w rejestrowanym wywiadzie jest dla tego co słucha czy tego co mówi? A może dla wbitego w fotel widza?
  Polecam i czekam na zapowiadaną książkę.

 • byłam na premierze kilka dni temu. Film cały czas chodzi mi po głowie. Mało powiedzieć, że jest film pozytywny, jest w tym obrazie jakaś cudowna moc.. Polecam szczególnie tym którzy się wahają.

 • Witam gorąco serdecznie i pozdrawiam produkcje wraz z reżyserem czy aktorami oraz czytelników. Miałem okazję wystąpić jako statysta w tym filmie i pojechać na nagrania do Krakowa, lecz byłem na pokazie w Warszawie. Jestem pod wrażeniem produkcji filmu wyszedł cudownie, oby więcej takich filmów jak ten wyszło. Mam nadzieję, że każdy widz który obejrzy ten film wyjdzie z uśmiechem na twarzy gdyż jakość obrazu, dźwięk i obsada jest fantastyczna, jestem chętny zobaczyć film poraz kolejny i by się nie kończył pozdrawiam i zostawiam ocenkę na 10/10 🙂

 • Po premierze wciąż często myślę o tym filmie :-), podobał mi się jego przekaz i zbudowany nastrój,
  bardzo fajna konstrukcja scen, rozważań i modlitwy, w którą z łatwością udawało mi się włączyć kilka osobistych westchnień do Boga,
  w kilku opowieściach odnalazłem siebie i moją długą drogę powrotu do Boga.
  Na koniec bardzo chciałbym podziękować że udało się Wam nas wyciągnąć na ten przedpremierowy pokaz.
  Mało mamy ostatnio z żoną okazji do chwili w samotności, a teraz kiedy oczekujemy naszego piątego dziecka,
  wiemy że nie będzie łatwiej :-), tym bardziej dziękujemy za cudownie spędzony czas.
  Błogosławieństwa

 • To jest jak samobójstwo dla kinomana , błagam nie idzie na niego . DREWNO DREWNO I JESZCZE RAZ DREWNO !!
  PS: Ambitniejsze dialogi były już w Teletubisiach

  • Widziałem film i bardzo dobrze go oceniam? A Ty, proszę napisz, dlaczego tak źle piszesz? Bo w Twojej opinii nie ma nic konkretnego… 🙁

 • Niestety, jestem rozczarowana. Film bardzo prosty, sytuacje w których znaleźli się bohaterowie przewidywalne, wręcz banalne. Czasami czułam się, jakbym oglądała program „Ukryta prawda”. Nie polecam.

  • Film prosty, jak proste jest życie człowieka. Nasze kłopoty biorą się stąd, że po prostu sobie komplikujemy życie. A scenariusz rzeczywiście jest jak „prawda”, prawda ukryta w życiu każdego człowieka, prawda, której nie chcemy, bo wolimy dziwaczność i zbytni indywidualizm aż do przesady. Wolimy wyróżniać się czymkolwiek, byleby być zauważonym. A tu film po prostu o …życiu. Taki zwyczajny a jednak… Proszę, Pani Ewo, pójść raz jeszcze. Tym razem usiąść w fotelu, odprężyć się i… spojrzeć na własne życie. Czy jest ono aż takie zagmatwane jak niektóre fabuły amerykańskich filmów? Czy może tak proste, jak historie pokazane w tym właśnie filmie, którym -jak na razie -jest Pani rozczarowana… Założę się, że jeśli Pani spojrzy na ten film, jak na przyjaciela, zobaczy tam Pani siebie 🙂 Naprawdę ! Tam jest historia i moja i Pani, i każdego, kto szuka odpowiedzi na pytania, takie naprawdę płynące z głębi duszy. Przecież Pani też ma takie pytania, prawda? 🙂

 • Począwszy od cudownych zdjęć Krakowa, przez bardzo trafioną ścieżkę dźwiękową, po wreszcie zwyczajne ludzkie codzienne historie Choć niby nic wielkiego się na ekranie nie dzieje (oczywiście nie biorąc pod uwagę tego co głęboko ukryte) to łza się zakręciła w oku.
  Dziękuję za ten piękny obraz. Potrzebowałam go bardzo.
  Niech Bóg Wam błogosławi!

 • Film ten w sposób odważny i zdecydowany odwraca się od dominującego nurtu w kinie promującego od tylu już lat antywartości i podąża szlakiem wartości fundamentalnych. Skłania do refleksji, czemu sprzyja nie tylko spokojny przebieg fabuły, piękne zdjęcia Krakowa, ale i subtelna ścieżka dźwiękowa.

 • Widziałam film. Piękny. Zdjęcia i muzyka wyciszają człowieka, odpoczęłam na filmie mimo,że problemy poruszane są trudne. Modlitwa tych ludzi, zaufanie Bogu i cuda jakie nastąpiły w życiu bohaterów są pięknym świadectwem dla nas wszystkich oglądających , a szczególnie dla niedowiarków. Bóg jest blisko tych, którzy Go wzywają. Niech się dzieją dobrę rzeczy. Brawo dla producentów, reżysera i aktorów i wszystkich sponsorów dzięki którym ten piekny film mógł powstać.

 • Film fantastyczny. Interesujący i zaskakujący. Bardzo fajna gra aktorów w połączeniu z pięknymi scenami. Polecam każdemu obejrzeć.

 • Jestem pozytywnie zaskoczona jest się czego uczepić, ale ogólnie bardzo fajny. Niby sceny banalne, ale kto powiedział, że wiara musi być zagmatwana i że treści podane w prosty sposób nie trafiają do ludzi? No i Kraków – super przedstawiony, aż chce się zamieszkać w tym cudownym mieście

 • Jestem zadowolona z filmu,wprowadził mnie w nastrój pełen ufności,że trudne ludzkie sprawy mogą być pozytywnie załatwione.W prosty sposób uczy nas jak rozmawiać z Bogiem,ze świętymi,prosić ich o pomoc w rozwiązywaniu rożnych naszych problemów .
  Gra aktorska,zdjęcia,muzyka udowadniają,że kolejny film jest na wysokim poziomie,proszę o kolejne,nasze polskie filmy,mówiące o ważnych ludzkich sprawach.Dziękuję 🙂

 • Przepiękny film! Dziękuje twórcą za film z głębią i przesłaniem, który nie pozostawia nikogo obojętnym. Polecam każdemu to trzeba zobaczyć! Prosimy o więcej takich produkcji. Urzekła mnie muzyka, słowa…łzy cisnęły się do oczu. Raz jeszcze dziękuję za ten film;

 • Wczoraj go obejrzałam. Piękny film ku naszej refleksji… No i ten Kraków. Magia i poezja…Tylu zdeklarowanych realistów wokół nas. Gdyby tak trafili na ten film. Życzę im tego.

 • Piękny film. Dla mnie szczególnie wzruszający, bo tęsknię za Krakowem i mogłam się poczuć tak jakbym tam była. Świetna gra aktorska, doskonałe dialogi ( w przeciwieństwie do „Karoliny”), jedyne zastrzeżenie mam do słabej dykcji, która odbierała mi często możliwość pełnego zrozumienia ich. W problemach poruszanych w filmie odnalazłam bliskie mi osobiście, przeżywałam więc film bardzo mocno. Jeszcze tylko uwaga – to film dla wierzących, nam dostarcza silnych, wzruszających przeżyć. Przypuszczam iż niedowiarków nie przekona i tylko wzruszą ramionami, może zakpią, nadal nie wierząc .

 • Bardzo dziękuję za ten film.Wzruszający.Po obejrzeniu pojechałam na weekend do Krakowa , śladami bohaterów.

 • Niesamowita podróż do Krakowa:) Przypomnieliśmy sobie miejsca, które zwiedzaliśmy.Chwała Bogu za tak wartościowe filmy:).W końcu polskie filmy. Niech rozpoczną lawinę filmów i rozwoju tej dziedziny kina,o Bożym działaniu w życiu wielu ludzi, bo jest ich wielu i takiego działania doświadczają. Dziękujemy realizatorom i aktorom:)) do dzieła:))

 • Film naprawdę robi wrażenie i skłania do wielu refleksji. Tak naprawdę chyba każdy z nas w pewnym sensie mógłby do niego dopisać własną historię. Bardzo pięknie ukazane działanie Boga, który jest Miłością miłosierną. Podoba mi się również w tym filmie sposób przedstawienia świętych (św. Brata Alberta i św. Jadwigi). Pokazuje dobrze, iż mimo, że oni żyli w innych czasach to ciągle są z nami obecni i w tej codzienności, w której my trwamy nam pomagają. Polecam wszystkim

 • To po prostu piękny film. Taki niespieszny, wysmakowany. Bóg, Miłosierdzie i Kraków. 🙂 Interesujący pomysł, aby narratorem zrobić św. brata Alberta Chmielowskiego, świętego z Krakowa, ale mniej znanego szerszej publiczności, i pokazać obraz Ecce Homo.
  Podczas seansu „odpłynęłam”. Byłam na uliczkach miasta, odwiedzałam kościoły Krakowa 🙂 Dziękuję!

 • Przepiękny film o Bogu , który jest zawsze blisko. Odnalazłam w nim odpowiedź na pytanie sprzed lat. Każdy powinien go zobaczyć. Jestem pod ogromnym wrażeniem.

 • Wczoraj wieczorem widziałem film w Krakowie w Multikinie, sala prawie pełna, w tym wiele starszych osób które rzadko chodzą do kina.
  Piękny film, bardzo dobrze dobrana muzyka. Bardzo mi się podobał pomysł z postacią brata Alberta Chmielowskiego jako narratora. Film pokazuje od pięknej strony Kraków, jest tyle ważnych miejsc obdarzonych szczególną łaską Boga. Historie ludzi choć czasem banalne dobrze pokazują jaką walkę każdy z nas musi toczyć. Jak działa łaska. Często możemy utożsamić się z bohaterami, że też mamy podobne rozterki. Film mi się podobał. Oby więcej tego typu filmów. Gratuluję pomysłu studiu Rafael i cieszę się że tak pięknie z Bożą pomocą się rozwijacie.

 • Duchowo wypoczęłam. Nabrałam pogody ducha. Wspaniały film, przejmujący, ale taki o naszym życiu. o życiu każdego z nas.Do tego piękna muzyka.

 • Fantastyczny film. Gorąco polecam wszystkim którzy mają choćby iskierkę nadziei w Bogu i tym którzy jeszcze jej nie doznali. Ponadto ukazuje przepiękny Kraków

 • Gratuluję!!! Film poruszający serce i duszę Moje przeżycia fragmentami utożsamiałam z bohaterami.Postać Brata Alberta łacząca przeżycia z postacią Chrystusa jest poruszająca.Ja również przed laty biegłam do Cudownego Pana Jezusa .Krzyż Królowej Jadwigi urzekał przenosił w inny mistyczny czas. Historia przywołana.Teraz po latach zawsze pobyt w Krakowie rozpoczynam od Katedry Wawelskiej. Wraca moja młodość i lata chmurne i górne.Lata pięćdzisiąte – trudny czas .Studia ,praca i otaczająca rzeczywistość.Ten film złagodził moje wspomnienia.Modlitwa i talent Twórców oprze się i będą powstawąć nowe filmy.Będę oczekiwać.Film DVD ,płyta i książka dopełnią moich przeżyć.Dziękuję bardzo!!! Danuta.

 • 3 X TAK: FABUŁA, OBRAZ, MUZYKA
  Cudowny, wspaniały film, bo taki jest BÓG, bo ON w nim jest wręcz namacalny, odczuwalny w każdym obrazie, każdej scenie, w każdym dialogu, dźwięku.
  Jestem oczarowana, zachwycona.
  Tym bardziej ten film jest piękny, im bardziej każda ze scen jest „prosta?”-prawdziwa, nie wydumana i nierealna jak produkcje „hollywoodzkie.”
  Wszystkim go polecam, jest dla każdego.

 • Rzadko podobają mi się filmy polskiej produkcji. Ale „Bóg w Krakowie” jest absolutnie rewelacyjny! Wspaniałe zdjęcia, cudowna muzyka, dobra gra aktorska. Historie bohaterów przedstawione zostały w sposób wciągający, czasem zaskakujący. Film wzrusza, ale także bawi. Oddaje magię i urok Krakowa. Zachęca do refleksji nad życiem i wyborami człowieka. Warto go zobaczyć. Ja z chęcią wybiorę się na seans jeszcze raz 🙂 Gratulacje dla Twórców! Oby więcej takich filmów!

 • Dziwią mnie tak pochlebne opinie na temat filmu. Jestem osobą wierzącą, znam Kraków i ukazane w filmie miejsca i ich historię, ale film nie powala. Sam pomysł jest genialny, ale jego realizacja się nie powiodła. Obsada cudowna, ale co z tego. Historie banalne i podane na tacy bez możliwości głębszych przemyśleń. Jedne wątki rozwinięte, a inne zupełnie zaniedbane. Historia związana ze św. Ritą to już totalne przegięcie. Dziewczyna spotyka mężczyznę wjeżdżając w niego na rowerze pod kościołem z relikwiami, a on mówi, że jest Włochem z Cascia. Proszę Was… Myślę, że bardziej na miejscu byłoby przedstawienie historii na podstawie prawdziwych wydarzeń i świadectw wiernych, których jest przecież tak wiele. Należałoby też poprawić muzykę. Jest słaba i na jedno kopyto.

 • Film piękny, niesamowite, zachwycające zdjęcia, wzruszająca muzyka, świetna gra aktorska….. Zabrakło mi jedynie pociągnięcia opowiadanych historii o dwa, trzy kroki…. dla mnie były niedokończone, zbyt wcześnie ucięte.. ale dziękuję za ten film 🙂

 • Film przeuroczy, subtelny, wątki z życia wzięte. Każdy może odnaleźć siebie ale najważniejsze – może odnaleźć Boga, Jego Miłosierdzie i morze łask, którymi chce nas obdarzyć. Wspaniały relaks z nutką refleksji. Gratuluję Twórcom, całej Ekipie, Aktorom. Niech Bóg Wam błogosławi!
  Już oczekuję następnych produkcji… Niech się dzieją dobre rzeczy!!!! 🙂 Monika

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *